Akustika v dřevostavbě: Nadměrný hluk jde jednoduše vyřešit

„A jak to bude s akustikou? Slyšeli jsme, že v dřevostavbách jde hluk víc slyšet,“ ptají se občas klienti NOVA HAUS. Tato otázka je namístě, stejně jako spousta dalších, které je třeba si položit při stavbě domu – ať už se jedná o zděný, nebo dřevěný. Nemusíte mít ale obavu.

 

Akustiku dřevostavby ovlivňuje spousta faktorů. Zvuková propustnost stěn se dá ovlivnit jednotlivými vrstvami materiálů, jejich volbou a vrstvením za sebou. Tuto možnost máte u dřevostaveb. U zděných domů se zvuková propustnost dá regulovat v podstatě jen tloušťkou stěny samotné.

 

U vícepatrových domů je třeba promyslet způsob, jak vyřešit odhlučnění podlah, abyste při večerní relaxaci u filmu neslyšeli, jak nahoře v pokojíčku nad vašimi hlavami řádí děti. Nemějte strach, vaše dřevostavba se rozhodně nebude otřásat v základech. I když se někteří projektanti brání ve dřevostavbách těžkým betonovým podlahám, najdou se i tací, kteří se tohoto materiálu přestávají bát. I bez betonu ale můžete dosáhnout dokonalého vyztužení, vyplnění dutých prostorů, díky vrstvení se dá dosáhnout skutečně maximálního odhlučnění.

 

Potřebujete více informací? Přijďte k nám do NOVA HAUS, poradíme se a zvolíme to nejlepší řešení přímo na míru pro váš dům. Naši technici si poradí s každým myslitelným problémem.

 

NOVA HAUS – vaše přímá cesta k novému domovu.

Sídlo společnosti a fakturační adresa

NOVA HAUS, s.r.o.
Vavrečkova 5262
760 01 Zlín
IČ: 29281695
DIČ: CZ29281695

Provozovna a poštovní adresa

NOVA HAUS, s.r.o.
Luční 1867
686 03 Staré Město
Tel.: 577 700 710
Mob.: 731 515 150
E-mail: info@novahaus.cz
Copyright © 2020 NOVAHAUS | Tvorba www stránek Machin.cz